Kansanedustajat

Olli Immonen

s. 18.02.1986 Turvallisuusvalvoja
Kaupunginvaltuutettu
Oulu (09) 432 304 Perustuslakivaliokunta (varajäsen) 30.06.2017 -
Tarkastusvaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Ympäristövaliokunta (jäsen) 30.06.2017 -
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 09.06.2015 -

Avustaja

Simula Jenna 09 432 4049 jenna.simula@eduskunta.fi

Ville Vähämäki

s. 30.03.1979 Diplomi-insinööri Oulu 09 432 3195 Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 09.06.2015 - , (Varapuheenjohtaja) 16.09.2016 -
Verojaosto (jäsen) 11.09.2015 -
Maatalousjaosto (jäsen) 22.09.2017 -
Työ- ja elinkeinojaosto (jäsen) 11.09.2015 -
Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Eduskunnan pankkivaltuusto (jäsen) 09.06.2015 -