Ylikunnalliset luottamushenkilöt

MAAKUNTAVALTUUSTO (POHJOIS-POHJANMAAN LIITTO)

Haapavesi:          Jarmo Viinala
Kempele:             Janne Halunen  –  varalla Olli-Pekka Suutari
Kuusamo:            Joukamo Kortesalmi  (varapuheenjohtaja) –  varalla Krista Poutanen
Muhos:                 Pentti Piirala  –  varalla Jarkko Happo
Oulu:                    Annemari Enojärvi  –  varalla Anne Snellman
Oulu:                     Jenna Simula  –  varalla Olli Immonen
Oulu:                     Veijo Väänänen  –  varalla Ville Vähämäki
Pudasjärvi:          Kari Tykkyläinen  –  varalla Sari Honkanen-Rönkkö
Ylivieska:             Esko Elsilä  –  varalla Teemu Mattila

MAAKUNTAHALLITUS (POHJOIS-POHJANMAAN LIITTO)

Muhos:                 Pirkko Mattila  –  varalla Paula Juka

TARKASTUSLAUTAKUNTA (POHJOIS-POHJANMAAN LIITTO)

Oulu:                     Annemari Enojärvi  –  varalla Veijo Väänänen

MAAKUNNAN YHTEISTYÖRYHMÄ (POHJOIS-POHJANMAAN LIITTO)

Oulu:                     Vaili Jämsä-Uusitalo  –  varalla Ahti Moilanen , Utajärvi

VALTUUSTO (POHJOIS-POHJANMAAN SAIRAANHOITOPIIRI)

Sievi:                 Ari Ahola
Alavieska:        Hanne Sipilä
Muhos:             Jouko Heino
Pudasjärvi:      Auri Haataja

HALLITUS (POHJOIS-POHJANMAAN SAIRAANHOITOPIIRI)

Raahe:                  Hannele Meskus  –  varalla Vaili Jämsä-Uusitalo, Oulu

TARKASTUSLAUTAKUNTA (POHJOIS-POHJANMAAN SAIRAANHOITOPIIRI)

Oulu:                    Anne Snellman

KUNTAJAKOSELVITYS (Oulun seutu ja Iin kunta)

Oulu:                   Juha Vuorio, juha.vuorio@nullouka.fi, 040 500 6955, jäsen
Kempele:            Janne Halunen, janne.halunen@nullgmail.com, varajäsen

OULUN VAALIPIIRILAUTAKUNTA (eduskuntavaalit 2015)

Oulu:                  Jari-Pekka Teurajärvi, teurajarvi@nullhotmail.com, 040 807 3847,  varapuheenjohtaja
Muhos:              Paula Juka, paulju@nullluukku.com, 040 539 36 70, varajäsen

POHJOIS-POHJANMAAN SOSIAALI- JA TERVEYDENHUOLLON JÄRJESTÄMISMALLIN VALMISTELU, POLIITTINEN OHJAUSRYHMÄ

Muhos:              Pirkko Mattila, varajäsen Paula Juka
Nivala:               Eero Erkkilä, varajäsen Pauli Ekdahl
Oulu:                  Anne Snellman, varajäsen Juha Vuorio
Pudasjärvi:       Sari Honkanen-Rönkkö, varajäsen Kari Tykkyläinen
Siikajoki:           Henna Kupsala, varajäsen Saila Juutilainen
Siikalatva:         Alli Visuri, varajäsen Markku Pirttisalo